1. trimester, zamyslene

Porazený Modrý Kôň!

Celú noc som poriadne nespala. Bola som hore ešte o 1:52 a zobudila som sa o 4:43. Prečo? pretože som rozmýšľala a bola nervózna. A prečo? Lebo som celý večer čítala diskusie na modrom koni!!!

Bodaj by ho…!

Vždy som si vravela, že “Jaaa nie, ja toto čítať nebudem, čo som je*nuta?” Nuž, tak asi som.

Problém je však v tom, že keď chcete na nete nájsť informáciu o hocičom čo sa týka tehotenstva, dieťaťa, rodičovstva, pomaly aj vlastnenia domáceho miláčika, tak vám mr. Google vyhodí XY odpovedí a diskusií práve na tomto portály. No a nečítaj to potom!

Niekedy sa fakt čudujem, čo tam tie (väčšinou) ženy dokážu napísať, no na druhej strane, ja som ten, kto to číta. Bože! Čítam a potom nespím, lebo sa bojím, že aj mne sa stane to, čo sa stalo kamoške Zuzuuullik852 v roku 2006.

Je to hrozné, že človek nevie nájsť na nete žiadnu relevantnú radu. A vlastne, keď sa zamyslím, tak aj všetky diskusie na koni, či iných portáloch, sú úplne zbytočné. Každý človek je iny, a tie isté veci predsa nemusíme prežívať rovnako. Preto je úplne jedno čo si na nete prečítam, lebo u mňa môže daná vec znamenať  niečo úplne iné.  Záleží na toľkých veciach, od genetiky, cez životosprávu, až po prostredie, v ktorom žijem a pracujem. Nehovoriac už o tom, že vaše telo môže reagovať úplne inak ako ste čakali vy, alebo aj lekár. Veď aj jedna žena dokáže tri tehotenstva prežívať úplne inak.

Tak prečo?

Prečo potom tak veľmi hľadáme rady na nete? Aj keď väčšinou hľadáme, a čítame dovtedy, kým nenájdeme odpoveď, ktorú by sme chceli počuť, a tak sa uspokojíme s tým, že táto je správna. V skutočnosti teda nedostaneme odpoveď na našu otázku, ktorá je pravdivá, ale len takú, ktorá nás buď upokojí, pretože “aj ja som si to myslela, o bude určite takto” alebo nás naopak vydesí tak, že nespíme celú noc a zbytočne sa stresujeme. A viete ako to je, o 3 ráno vám napadnú tie najhoršie scenáre.

Dá sa vyhnúť diskusným portálom?

Jediné čo mi napadá je asi hľadať informácie v angličtine, kedy je väčšia šanca natrafiť aj na nejakú tú odpornejšiu stránku. ALEBO úplne ideálne, aj keď ťažké, jednoducho nehľadať. nenechať sa vykoľajiť všetkým. Nechcieť na všetko hneď vysvetlenie a odpoveď. Ak veľmi chcete, možno bude lepšie dohodnúť sa radšej s lekárkom, či mu v prípade otázok môžete zavolať, alebo skôr napísať mail. Poprípade sú tu stále mamky, babky, kamarátky, aj tie môžu poradiť, predsa len vás poznajú a dokážu vám poradiť určite lepšie ako internet.

Takže, ešte raz – Dá sa nenechať sa strhnúť internetovými diskusiami? Dá. Veruže dá. Len treba zapnúť hlavičku a vypnúť internet.

Držme si palce!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *