Po tomto roku sa môj pohľad na nakupovanie darčekov úplne zmenil

Doteraz som každý rok riešila darčeky na poslednú chvíľu. Nebola som síce ten extrém, ktorý nakupoval 23.12 o 19:00 večer, bol väčšinou som sa do toho pustila okolo 20teho.

S nedostatkom času prišli aj klasické vianočné problémy – to čo by dotyčný chcel už nemajú, alebo nemajú potrebnú veľkosť či farbu. Alebo moju predstavu jednoducho neviem zohnať, a objednať nestíham. Navyše je všade miliarda ľudí a v obchodných centrách to vyzerá, akoby sa ľudia pripravovali na apokalypsu. Dokonca sa tak aj správajú, drgajú sa, predbiehajú, stúpajú vám po nohách, lebo sa strááášne ponáhľajú.

Vtedy mi stúpa tlak 160 na 280 a vianočná nálada, je na konci zoznamu nálad, ktoré mám.

Tento rok som si povedala asi pred mesiacom, keď som pri návšteve kina zaregistrovala, že vianočný stres a panika sa už začínajú približovať, že nakúpim darčeky cez net. Dala som si záväzok, že čo nie je nevyhnutné vidieť a ochytať v predajni, tak to kúpim cez internet a to, čo teda je nutné vidieť a ochytať si pozriem na internetovom obchode a potom už pôjdem presne po tom, a buď to bude to čo chcem, alebo nie.

Nie som ochotná poddať sa vianočnému stresu.

Žiadne prechádzanie a obzeranie s pocitom čo by som asi tak mohla/mala kúpiť.

Žiadne boje o parkovacie miesto.

Žiadne 45 minútové státie v zápche do centra ktoré mám pešo 10 minút, no kvôli darčekom som brala auto.

Žiadne nervy.

Žiadne chute niekoho zabiť.

Začala som si pekne písať, čo by asi komu urobilo radosť a pustila som sa do toho.

Najprv internetové kníhkupectvo. Moje obľúbené je Martinus. Je moja celoročná slabosť, kde si vždy pri návšteve stránky objednám jednu knihu a ďalších päť hodím do wishlistu. Tentoraz som si ale povedala, že si naozaj nič nekúpim pre seba a idem čisto po darčekoch. Výsledkom bolo asi 5 skvelých kníh, ktoré som nemusela hľadať po celej predajni a dokonca boli aj lacnejšie ako v obchode.

Potom prišla na rad kozmetika. V posledné mesiace som zástancom prírodnej kozmetiky. Nejde mi ani tak o to, či bude obsahovať také a onaké olejčeky a prírodné extrakty. Chcem, aby bola cruelty free. Našťastie som našla pár super stránok, kde som toho nakúpila naozaj dosť.

Okrem darčekov pre iných, som si kúpila aj jeden pre seba, pretože mamka nevedela čím ma potešiť. Tento obchod som zhodou okolnosti otvorila ešte v čase, keď doznievali Black Friday zľavy, takže mám super veci, ktoré sú prírodné, cruelty free  a peňaženku mojej mamky to nezabolí.

Kde hľadať prírodnú kozmetiku? Ja som skvelo nakúpila tu: Ecco-Verdo, BH cosmetics, Havlíkova apoteka

Pokračovala som v online lekárni Dr. Max, kde si môžete balík vyzdvihnúť v najbližšej lekárni a nemusíte platiť poštovné, potom v elektro e-shope, športovom e-shope a nakoniec e-shope s oblečením, kde som síce nič nekúpila, no presne som si vybrala, čo by som chcela. Tak som už vedela čo hľadať keď prídem do obchodu, aj to, za koľko to kúpim.

Teraz mi postupne každý deň príde do práce kuriér s nejakým balíčkom a ja popoludnia môžem venovať psíkovi a pekárenským pokusom. Prvý raz v živote som nakúpila bez stresu, bez nervov a dokonca som okrem množstva času ušetrila aj peniaze, pretože na nete je všetko lacnejšie. Som nadšená.

A či som naozaj nič nekúpila v kamennej predajni?

Samozrejme, že áno, no väčšinou to boli už len drobnôstky, na ktoré som náhodne natrafila a vedela som, že urobia radosť. Takéto nakupovanie nebolo nasilu, takže prebehlo rýchlo a spokojne. Nákup väčšiny darčekov cez internet bol ale asi ten najlepší nápad, aký som tento rok v súvislosti s Vianocami dostala. Rozhodne odporúčam. O to lepšie, keď človek nakupuje už z overenej stránky, ale ak je to prvý raz, čo sa stalo aj mne pri ten kozmetike, odporúčam, ani nie recenzie na stránke, ako skôr komentáre na Facebooku.

Hodinka na nete vs. päť hodín v obchodnom centre? Nie je o čom!

Ak ste sa tento rok stresovali v obchodoch, skúste to o rok takto a určite sa budete na Vianoce tešiť o štipku viac.

-K-

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *