Havlíkova přírodní apotéka – recenzia

Nikdy som si nemyslela, že raz budem písať recenziu na kozmetiku. Dokonca ani pred tým zhruba pol rokom kedy som si konečne založila blog.

BUT HERE WE GO!

Už druhý deň som totiž doma, usmrkaná a  ukašľaná, a jediné čo mi dodáva pocit aspoň trochu civilizovanej osoby je práve ranná hygiena. Rozhodla som sa preto,  že vám napíšem niečo viac o prírodnej kozmetike, ktorú som nedávno začala používať.

Havlíková prírodná apotéka je česká značka prírodnej kozmetiky. What a surprise? Nebudem sa o nej rozpisovať, pretože verím, že si všetko čo vás zaujíma nájdete na ich webe havlikovaapoteka.cz

Ja som k tejto značke prišla ako slepé kura k zrnu, pretože som dostala jeden produkt ako darček od kamarátky za to, že som jej darovala svoj starý bicykel. Mohla mi dať pokojne čokoládu!

Nedala.

Dala mi krém Krásna slečna

Ten je podľa popisu určený pre problematickú a aknóznu pleť, čo ja síce nemám, ale u mňa, s citlivou pleťou, fungoval aj tak skvelo. Moja pleť veľmi reaguje na zmeny počasia a najmä na jeseň sa ľahlo vysuší. Akonáhle mám suchú pleť tvoria sa mi vyrážky, ktoré sa síce za deň-dva stratia no veľmi dlho mi po ni ch ešte ostane znak. Celkovo sa moje telo veľmi dlho hojí.

Nebudem mudrovať o tom, ktorá z látok v tomto kréme je tá, ktorá mi pomohla, pretože to jednoznačne neviem. S istotou viem to, že sa krém rýchlo vstrebáva a na pleti je veľmi príjemný. Zo začiatku bola vôňa pre mňa trochu zvláštna, pretože som bola zvyknutá na všetky Dove a Nivei, ale po týždni som si ju obľúbila. Pleť ostáva dlho hydratovaná a ja osobne mám pocit, že sa mi aj rýchlejšie hoja ranky, ak sa už nejaká vyrážka ukáže.

Samozrejme, pleť nemám ako bábätko, ale mám ju dnes omnoho krajšiu a túto zmenu sledujem len za posledné mesiace. Navyše vzhľadom na ročné obdobie, by som ju mala mať, ako to doteraz bývalo zvykom, horšiu, citlivejšiu, napnutejšiu a vyhádzanejšiu.

Ale.. nemám! Yes! Takže som si ho objednala opäť, no teraz už väčšie balenie. To prvé, ktoré som dostala bolo 30ml a vydržalo mi vyše troch mesiacov.

 

Ďalší produkt, ktorý som vyskúšala je tento makadamiový olej.

Objednala som si ho pretože ma prekvapilo, a potešilo to, že ho možno použiť nie len na pleť, ale aj na vlasy. Tak vyskúšam, na čo bude fungovať, nie? Keďže ja nemám mastnú pleť, oleja ako takého som sa veľmi neobávala. Istý čas som používala každý večer konopný olej a bola som s ním úplne spokojná.

Tento Makadamiový olej je rovnako veľmi príjemný a stačí ho naozaj málo. Veľmi dobre sa dávkuje a jediné, čo mi pri ňom chýba je vôňa. Nemá prakticky žiadnu. Zatiaľ ho používam len krátko, takže veľa o ňom povedať neviem, ale so far so good.

 

Tretí produkt sa volá Havlíkov prírodný zázrak. 

Ten som popravde nevyskúšala, pretože som ho objednala pre kamošku (inú, nie tú ktorá ma s touto značkou zoznámila). Je to ale jediný produkt, ktorý má oficiálne certifikát a obsahuje samá skvelé veci ako Makadamiový olej, Makový olej, Včelí vosk, Rakytník, Rozmarín, Med, Materská kašička, Propolis a vitamín E.

Na webe nájdete celý zoznam vecí na ktoré sa dá použiť a keď ho teda kamoška bude nejaký čas používať a dá mi nejaké jeho ohodnotenie, rada to doplním. Po otestovaní dvoch predchádzajúcich produktov si však  nemyslím, že tento bude „zázračne“ zlý.

 

Toľko k mojej historicky prvej recenzii. Ak Vás zaujíma niečo viac o samotnej kozmetike, na webe nájdete určite všetko potrebné Ja sama som pri objednávaní strávila na stránke asi dve hodiny. AK máte s touto, alebo inou prírodnou kozmetikou skúsenosti, napíšte mi o tom. Budem naozaj rada.

-K-

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *