Diáre nikdy nepoužívam. THE Žurnál, ale áno.

Novoročný diár je niečo, po čom túžim každý rok už od septembra. Zároveň je to niečo, čo každý rok zhruba od marca už nepoužívam. Za ten pol rok však na to ochotne zabudnem a v septembri sa opäť pohrúžim do hľadania toho pravého, toho úplne, mega, už naozaj, najlepšieho, ktorý v nasledujúcom roku nepustím z ruky.

Minulý rok to nebolo inak. Rozdiel bol len v tom, že moja “idem mať notes, kde bude všetko” nálada prišla už v auguste.

Vtedy som si ale kúpila Moleskin. Začala som si do neho formou bullet žurnálu zapisovať rôzne veci, ako nápady na články, na vianočné darčeky, reading list, plány na cvičenie aj spending log.

Proste všetko strááášne dôležité.

Prekvapivo som s používaním tohto notesu doteraz neprestala, no moje zapisovanie sa zredukovalo na nápady na články a občasné ventilovanie emócií vo forme písania listov.

Niekedy v novembri mi ale kolega ukázal THE žurnál.

Ten ma samozrejme nadchol. Vyzerá krásne, má štýl, pekne rozmiestnené denné a týždenné plánovanie, zaujímavé veci navyše a je to Slovenský výrobok! No nekúp to!

No… Nekúpila som.

Nekúpila, pretože som si vedomá svojho prístupu k diárom, ktorý je horší ako prístup priemerného Američana k pravidelným návštevám fitka. Chcem, ale…

Nakoniec sa ale hviezdy spojili, a ja mám THE žurnál na stole.

Firemný partneri a ich koncoročné darčeky trafili klinec po hlavičke. Jupí.

Teraz, keď som si ho obzrela, obhmatala a prelistovala som ešte nadšenejšia. Vyzerá naozaj skvelo. Je síce dosť hrubý na to, že je len na pol roka, no na druhej strane, ak by mal byť naraz na celý rok a bol dvakrát tak hrubý, tak som rada, že je len na pol roka.

 

Čo sa mi na THE žurnáli tak páči?

To, že denné záznamy nemajú žiadne predkreslené okienka, časy, ani nič podobné. Len riadky. Na konci strany sú 3 riadky na zapísanie vecí, za ktoré ste v ten deň vďační. To som nikdy síce nerobila, ale možno to skutočne vyskúšam.

Na vrchu každej strany je malé koliesko, ktoré je takou malou výzvou pre vašu kreativitu. Vašou úlohou, alebo možnosťou, je každý deň urobiť s tým kolieskom niečo iné. Urobíte z neho snehuliaka, slniečko, bicykel?

Na začiatku si môžete na pár dní sadnúť a uvažovať o tom, kde ste. Myslím, v akom bode svojho života sa momentálne nachádzate. Žurnál vás vyzýva k tomu, aby ste napísali, kde sa vidíte o 10 rokov. To nie je vôbec jednoduché, no páči sa mi na tom spôsob, akým to je navrhnuté. Nemáte totiž špekulovať o tom, čo chcete a nechcete mať. Máte jednoducho opísať svoj deň. Len v januári 2028.

Okrem otázky kde sa vidíte o 10 rokov, riešite aj to, ako chcete žiť o 5 rokov. Aké chcete mať vzťahy, prácu, čo chcete robiť pre svoje zdravie, pre radosť a sebarozvoj.

A nakoniec, plány na najbližší polrok. Inšpiráciou je plne jednoduchý mind map. Čo je vizuálne, to je vždy jednoduchšie a zaryje sa to viac do pamäte. ALE! ,v podstate to môže byť čokoľvek, pretože k dispozícii máte len dve prázdne stránky.

 

Nevýhodou je to, že je naozaj dosť hrubý a ťažký, no to je naozaj asi jediná vec, ktorú momentálne vidím. O pár týždňov to zhodnotím ešte raz a uvidíme, či veci, ktoré ma nadchli ma budú stále tešiť a či nájdem aj ďalšie nevýhody.

Práve teraz som však opäť namotivovaná rovnako ako každý september, kedy riešim nový diár na nasledujúci rok. Odhodlaná, používať ho na nie len plánovanie, ale aj zapisovanie kadejakých nápadov a myšlienok, a každý deň sa podeliť o to, za čo som vďačná.

Je super, že takto pekný a naozaj kvalitný diár vznikol na Slovensku. Tlieskam a ďakujem.

Teda, dúfam, že tento budem skutočne používať

 

-K-

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *