Prišla jeseň a ja opäť smútim za letom a teším sa na jar

Aj napriek tomu, že som sa narodila v jeseni, nemám k nej veľmi pozitívny vzťah. Áno, stromy sú nádherne sfarbené a dopriať si večer pod dekou pri voňavej sviečke, šálke čaju a dobrej knihe alebo spoločnosti je dokonalosť sama. No ako často si užívate farebný les a večer pri sviečkach a knihách? Ja asi nie tak často, ako by som mala, pretože aj napriek týmto skvostom, jeseň vlastne nemám rada.

Dôvodov je niekoľko

 

Zmena počasia

Zatiaľ čo prvého septembra som strávila deň cyklo-výletom, na ktorom si opálilo chrbát podľa tielka, prvého októbra som mala na sebe sveter a koženku.

Ráno sa musí človek naobliekať, aby nezmrzol cestou do práce. Cez deň je ale horúco, a tak zhadzuje všetky vrstvy. Cestou domov si vraví, že na druhý deň to ráno radšej pretrpí a nebude sa celý deň potiť. A tak to tak aj urobí, no na druhý deň sa zdrží dlhšie a cestou domov večer opäť mrzne.

Ak sa nepasuje so zimou, tak určite párkrát zabudne dáždnik alebo ak ho aj má, pri silnom vetre ho neotvorí.

Po pár dňoch tak človek či chce, alebo nie, nasadí Paralen a zázvorový čaj.

 

Kratšie dni

Ráno vstávate za tmy. Večer sa stmieva omnoho rýchlejšie. Ja osobne milujem letné rána, a tak mi viac ako večer, vadí tma ráno keď vstávam. Ísť si o 6:30 zacvičiť už zrazu nie je vôbec také jednoduché, ako to bolo v lete.

 

Jesenná únava

Myslím si, že mám dostatok spánku, no aj tak sa väčšinu dní cítim unavená. A ako tak sledujem svoje okolie nie som jediná. Takže mám pocit, že skôr trpíme jesennou únavou, a nie jarnou.

 

Nemôžete si toľko užívať čas vonku

To, že sa ochladí by ani tak nevadilo, pretože sa oblečiete teplejšie, vytiahnete obľúbenú mikinu a môžete ísť. Problém je ale jednak to, že sa skôr zotmie, a tak už prechádzka alebo večerný beh niekde v lese vypadáva z programu, ak mám ísť sama, ale zároveň často prší, alebo je čerstvo po daždi, či pobyt v prírode tiež výrazne komplikuje. Predsa len si už nedáte piknik cez víkend, aj keď je pekne, ak pred tým dva dni lialo.

 

Obliekanie

Príchod jesennej módy ako takej mám síce rada, veď som žena. No stále si myslím, že nie je nič pohodlnejšie, ako na seba hodiť šatičky, sandáliky a ísť von bez toho, aby človek riešil svetre, bundy, šály a podobne. Letná móda je tá najpohodlnejšia.

Ovocie a zeleninka

Doma máme záhradu a tak si v lete užívam domáce paradajky, papriky  uhorky a od známych často jablká, maliny či višne. S príchodom jesene a zimy sa s touto domácou úrodou musím rozlúčiť a siahať po drahých paradajkách, ktoré nemajú ani chuť.

 

Verím, že na jeseni je veľa krásneho, koniec koncov, každé ročné obdobie má svoje plusy aj mínusy. Pre mňa osobne však jesenné mínusy prevažujú. Budem však rada, ak ma niekto jedného dňa presvedčí o opaku a ukáže mi čo všetko dobré so sebou jeseň prináša.

-K-

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *